Названий спосіб зберегти серце здоровим


Вчені з Афінського національного університету в Греції з’ясували, що рідкісний перегляд телевізора і регулярне вживання сніданків здатні знизити ризики появи хвороб серця та інсульту

Вчені провели дослідження за участю 2 тисяч чоловік у віці від 40 до 99 років. Експерти аналізували їх спосіб життя, стежили за впливом факторів навколишнього середовища на стан артерій. Крім того, вони визначали швидкість поширення пульсової хвилі в артерії стегна і товщину внутрішньої частини артеріальної стінки (чим більше на ній відкладень, тим вище ризик розвитку інсульту).


Для першого етапу дослідження учасники були розділені на три групи в залежності від годин, які вони проводять за переглядом телевізора у тиждень: невелика кількість (сiм годин і менше), помірна кількість (7-21 год) або висока (більше 21 години).

Виявилося, що у людей, які часто дивляться телевізор і ведуть сидячий спосіб життя, ймовірність появи бляшок в судинах в два рази вище, ніж у тих, хто дивиться ТБ менше, а також проявляє фізичну активність.

Так, у добровольців з третьої групи ризик гіпертензії в порівнянні з учасниками з першої виявився на 68% вище, а ризик появи діабету – на 50%.

У другій частині експерименту учасників розділили на три групи в залежності від того, скільки калорій вони споживали на сніданок.

З’ясувалося, що вживання високоенергетичного сніданку, що включає молоко, сир і пластівці, покращує стан артерій. У 15% людей, які пропускають перший прийом їжі, виявлялася жорсткість артерій.You may also like...