Вчені з’ясували, що на Венері могли бути океани та кисень


Вчені з’ясували, що кілька мільярдів років тому Венера могла бути придатною для життя. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Планетологи Олександра Уоррен і Едвін Кайт з університету Чикаго побудували модель другої планети Сонячної системи з океанами і киснем і запустили 94 080 сценаріїв розвитку подій, щоб з’ясувати, як планета перетворилася на “пекельну пустелю”.


Зрештою, їм вдалося знайти кілька варіантів, які могли б пояснити нинішній рівень кисню, водню та окису вуглецю в атмосфері Венери. Один з них – кисень Венери став зв’язуватися з вуглецем, що вивергається вулканами, перетворюючись на отруйну суміш. Але він малоймовірний.

Найбільш можливим вчені вважають той варіант, коли О2 просочився у космос. Також він міг бути ізольований у застиглій магмі, що покриває поверхню Венери.

Однак усі варіанти вели до того, що океани планети висохли понад три мільярди років тому. Також вчені встановили, що максимальна глибина океанів на Венері становить 300 метрів. Дослідники наполягають, що вивчення слід продовжити, щоб знайти справжню причину.You may also like...