До зими готові: як підготувати проводку в багатоквартиному будинку до навантажень


Проводку потрібно перевірити не лише у квартирі

Найперший спосіб обігріву в багатоповерхівках у разі відключення або поганої роботи опалення – електрообігрівач . Але щоб узимку не сталося неприємностей, до використання квартиру і будинок слід приготувати заздалегідь.


Енергетик Олексій Жук рекомендує насамперед розібратися з енергосистемою будинку. Для цього потрібен тямущий електрик і головна розподільна шафа будинку. Крім ліквідації пилу та павутини, експерт рекомендує провести перевірку контуру заземлення, електричних з’єднань та проводів, шин, кабелів, де можливо замінити дроти на дроти з великим перетином та поставити якісні автомати.

Аналогічний процес слід провести з квартирними щитками та розподільними коробками, що знаходяться в тамбурах та сходових клітках. Звернути увагу варто і на те, які дроти йдуть до лічильника.

Щоб підготувати енергосистему у квартирі, потрібно перевірити розетки. Якщо вони десь блищать, їх краще поміняти. Жук зазначає, що більшість розеток у будинках українців розраховані на 3,52 кВт потужності у нормальному режимі — більше в розетку не слід підключати.

Дров’яні печі та буржуйки у квартирі він використовувати не рекомендує, а ось в окремих кімнатах у під’їзді можна спробувати обладнати пункт обігріву – заздалегідь варто проконсультуватися зі спеціалістами ДСНС. You may also like...