11 побутових помилок, які руйнують будинок та псують здоров’я


Як кажуть, вода камінь точить. Так і ці непомітні як би речі повільно, але правильно вбивають інтер’єр і шкодять людині.

Всі знають, що треба вимикати за собою світло і закривати кран, щоб уникнути зайвих витрат і в найгіршому випадку потопу. Побутові прилади треба відключати від мережі, їдучи надовго, і те, що для кожної поверхні необхідно використовувати відповідні засоби для чищення.


Однак кожен з нас припускає у побуті дрібні, практично непомітні помилки, які згодом завдають шкоди і будинку, і вашому здоров’ю.

Віник замість пилососу

Деякі господарки терпіти не можуть витягувати пилосос, щоб почистити підлогу в одній маленькій кімнаті. Куди простіше швиденько змісти сміття волоті. А на кухні так і зовсім це практика номер один: не будеш пилососити, якщо просто просипав чайну заварку або крупу.

Проте експерти радять спершу все ж таки пройтися пилососом по кімнаті: крихітні абразивні частинки на кшталт піску можуть подряпати підлогу. Згодом його поверхня ставатиме дедалі каламутнішою, а підлога почне здаватися брудною, навіть якщо її щойно помили.

Забути про накладки для меблів

Точніше, для ніжок столів та стільців. Вони потрібні не тільки в тому випадку, якщо у вас є паркет або ламінат. Навіть у випадку з килимовим покриттям такі накладки послужать добру службу. Дерев’яну або глянцеву підлогу вони вбережуть від подряпин, лінолеум — від розтягувань, вм’ятин та стирання, а килимове покриття — від потертостей.  

Не та вологість

Якщо у вас на підлозі паркет або ламінат, слід стежити за рівнем вологості в кімнаті, щоб покриття прожило довше. При рівні вологості більше 55 відсотків підлога починає відволожуватися, може набухнути і деформуватися, почати скрипіти.

З тієї ж причини важливо правильно мити підлогу: у жодному разі не влаштовувати дуже вологе прибирання. Експерти взагалі радять використовувати мінімальну кількість води для миття, щоб уникнути появи плям та деформації.

Виливати жир у раковину

Змивати жир у каналізацію — не найкраща витівка. Залишки олій і жирів твердітимуть у трубах, змішуючись з іншими залишками. З часом може виникнути потужний засмічення. Та й запах буде не найприємніший. До речі, залишки олії – не єдине, що категорично не можна змивати в каналізацію 

Не зливати водонагрівач

Хоча б щорічно вміст водонагрівача потрібно зливати повністю, до дна. Інакше ви ризикуєте втратити цей прилад передчасно. Згодом мінеральні відкладення всередині домашнього бойлера утворюють товстий шар, який починає поступово відколюватися, засмічуючи крани, сливи та клапани.

А тут уже недалеко до поломки та заміни водонагрівача. Пристойний прилад зараз коштує не менше 6 тисяч карбованців – чи потрібні вам такі витрати?

Чистити шви між кахлем засобом для унітазу

Ці кошти зовсім не є універсальними. Особливо агресивні навіть за призначенням дуже часто використовувати не можна, оскільки кислоти поступово роз’їдають туалетний фаянс. А що ці кислоти роблять із затиркою для швів, уявити нескладно: вони просто руйнують розчин. В результаті затірка стає пористою, швидше пліснявіє і жовтіє.

Ігнорувати витяжку

Витяжка потрібна скрізь: і у ванній, і кухні. У ванній кімнаті вона бореться із зайвою вологістю, запобігаючи появі плісняви. На кухні витяжка потрібна не тільки для того, щоб осушувати повітря, а й щоб уникнути забруднення повітря.

Особливо це актуально для кухонь із газовими плитами: доведено, що готування газу погано позначається на здоров’я господарів. А ось витяжка і відкрите вікно погані наслідки мінімізують 

Штори відкриті весь день

Це правило стосується лише тих, кому пощастило жити на сонячному боці. Коли ми вдома, звичайно, хочеться впустити більше сонця в квартиру. Але якщо ви йдете, то краще задерти штори.

  • По-перше, у спеку це вбереже кімнати від перегріву та задухи.
  • По-друге, агресивний ультрафіолет проникає крізь шибку і може зіпсувати підлогу і меблі: вони вицвітають раніше часу. Особливо це стосується паркетної підлоги.

Кучеряві рослини на стінах

Якщо ви – власник заміського будинку або симпатичної дачки, є спокуса висадити вздовж стін кучеряві рослини типу хмелю, винограду або іншу лозу. Але тим самим ви надасте собі погану послугу: фахівці кажуть, що такі лози – справжній магніт для комах, паразитів та зайвої води.

Перші постараються пробратися всередину будинку (і в них напевно вийде), а надлишки води руйнуватимуть структуру стін, роблячи їх сирими, плодячи плісняву та грибок.

Занадто багато шампуню для килима

Чомусь завжди здається, що щедра порція засобу для чищення допоможе впоратися із забрудненнями швидше і ефективніше. Але це не той випадок.

Якщо шампуню для килима чи меблів дуже багато, його дуже важко змити. Доводиться використовувати більше води, поверхні повільно сохнуть, а через це можуть з’явитися пліснява та неприємний запах. Крім того, вода може зруйнувати клейовий шар, зіпсувавши килим зовсім.You may also like...