Сонячні колектори для будинку: принцип соняшнику

Напевно ви пам’ятаєте про те, що квіти в денний час повернені «обличчям», чи то пак, пелюстками, до сонячного світла. Особливо наочно це у соняшників.

Відштовхнувшись від цього принципу соняшнику, розробники сонячного рухомого колектора створили пристрій, який відстежує положення сонця на небосхилі і повертається до нього так, щоб максимально увібрати сонячне тепло, яке випромінює наша зірка. Цей метод виявився успішним і вже приносить свої плоди. У прямого сонячного випромінювання потужність, приблизно, в 2, 5 рази більше ніж у розсіяного світла.

Як бачимо, рухливі узнать про сонячні колектори для будинку на відміну тих, які розташовані нерухомо, буквально «вичавлюють» з сонця все те тепло, яке воно може дати протягом світлового дня. Цей ефект, який використовують у своїй роботі рухливі геліоустановки, також враховує таку особливість — за своєю природою дифузно поширюється світло на всій площі неба поширюється нерівномірно.

Особливо сильно це помітно в період туману, коли суцільна хмарність настільки щільна, що споживання сонячного світла сонячним колектором істотно знижується. Любителі майструвати, відштовхнувшись від цієї ідеї, можуть створити саморобний сонячний колектор.

Саме з цієї причини слід приділяти велику увагу орієнтації в просторі сонячного колектора. Підключення сонячного колектора такого типу схоже з аналогічними пристроями.
На сьогоднішній день відомо цілих три способи розташування сонячних колекторів.

До першого відноситься той, коли відбувається поворот дзеркал, які вловлюють сонячне тепло. Тут наочним прикладом може послужити сонячна вежа.
До другого типу відносяться тип колектора, який немов квітка соняшника повертається слідом рухається по небу сонця.

До третього типу відносяться такий тип сонячних колекторів, в якому дзеркала доводиться повертатися одночасно з нагрівається сонячним світлом елементом. Тут цей принцип роботи добре ілюструє такий пристрій як параболічний концентратор.
Всі три описаних типу сонячних колекторів успішно використовуються для перетворення сонячного світла в теплову енергію.


Вам понравиться