Що ефективніше економить оплату комунальних: пільги або субсидії

У травні 2015 уряд у відповідь на значне підвищення тарифів запровадило можливість оформити субсидію. Але ще до її введення в країні діяла норма пільг на оплату комунальних послуг. Так що ж вигідніше: пільги або субсидії і чим вони відрізняються?

Нижче ми відповімо на нього. А також розповімо, як кредит онлайн допоможе сплатити комуналку, якщо немає пільг, і вам відмовили у субсидії.

Особливості пільг та субсидій на сплату комунальних платежів.

Українці не можуть одночасно отримувати пільги та субсидії на комунальні послуги. Тому потрібно обрати найвигідніший варіант.

Хто отримує пільги?

Пільги, згідно з законами України, надаються окремим категоріям українців. Наприклад ветеранам та дітям другої ВВВ, багатодітним сім’ям тощо, повідомляє ogo.ua у відповідній статті.

Якщо ви не відноситеся до “пільговиків”, то можете оформити субсидію. Її може отримати сім’я, що сплачує за комуналку суму, вищу за “обов’язковий платіж”. Він розраховується:

Обов’язковий платіж = сукупний дохід сім’ї / кількість осіб /
Прожитковий мінімум на 1 особу / 2 *15%
Пільги та субсидії — скільки це в грошах?

Пільга — це відсоток знижки за комуналку. Наприклад, згідно з законодавством, ветеранам ВВВ надається 100% знижка.

Субсидія — грошова компенсація, яку перераховують на банківську картку чи надають готівкою (разом з пенсією, якщо її приносить поштар). Її розраховують за формулою:

Сума субсидії = загальна сума комунальних платежів сім’ї — обов’язковий платіж

Якщо ви отримуєте пільгу від 50% на сплату послуг — не варто відмовлятись від неї у бік субсидії. Але якщо пільга нижча за 15% — субсидія буде вигіднішим варіантом.

Кому не нададуть пільгу чи субсидії?

Пільгу скасовують, коли зникають підстави для її надання. Наприклад, коли діти з багатодітної сім’ї досягають повноліття. У такому випадку варто оформити субсидію.

Але в наданні субсидій можуть відмовити через:

• заборгованість за сплату комунальних послуг (понад 340 грн);

• часті відпочинки за кордоном;

• придбання авто преміум-класу тощо.

Якщо ви не отримуєте пільгу, в субсидії відмовляють, а грошей на сплату комуналки не вистачає — оформляйте онлайн кредит. Микрокредит в Credit365 — доступний спосіб сплатити комунальні платежі й вирішити грошові труднощі за 15 хвилин.Вам понравиться