Новий закон в Україні щодо видачі кредитів МФО

Джерело detector.media стверджує, що з початку 2021 року в Україні почав діяти новий закон щодо мікрокредитування. Як же тепер зміниться ринок?

Особливості

Поправки в закон спрямовані для додаткового захисту позичальників, які звертаються за допомогою в організації даного типу. Були переглянуті питання штрафу, пені. Справа в тому, що у багатьох клієнтів раз по раз можуть виникати непередбачені труднощі, через що вони просто не можуть виплатити кредит. Раніше в разі прострочення можна було істотно збільшити суму за рахунок пені, яка зростала швидкими темпами. Саме через таке ставлення з боку мікрофінансових організацій багато людей просто потрапили в чорний список та тепер стикаються з проблемами при спробах взяти кредит або оформити розстрочку.

Зміни

Кредитні договори, які укладалися на термін до одного місяця, а також договори, де щомісячна оплата становила менше мінімальної середньомісячної зарплати, стали називатися «споживчими кредитами». Тепер до них можна застосовувати закон про споживчий кредит, характерний для України.

Мікрофінансові компанії більше не можуть збільшувати відсоткову ставку, також вони не мають ніякого права нараховувати пеню або накладати інші види відповідальності на людину при одному й тому ж порушенні, яке могло спостерігатися в різні періоди часу. Такий крок повинен зменшити кредитне навантаження, а також захистити своїх громадян від пені та відсотків за прострочення.

Експерти впевнені, що завдяки таким нововведенням вийде зменшити боргове навантаження та в той же час захистити кредиторів від поганих клієнтів. Це повинно супроводжувати зниження кількості проблемних кредитів.

Сервіс з підбору кредиторів онлайн Crezu зазначає, що існують недобросовісні приватні особи, які намагалися взяти зі своїх клієнтів, як можна більше коштів в результаті оплати кредитів. Вони пропонували свої послуги під шалені відсотки, які часом доходили до 1000% на рік. Ось чому на Україні з’явилася проблема поганих кредиторів і позичальників.

Crezu також повідомляє, що їм довелося провести детальну перевірку кредитних компаній, з якими співпрацює сервіс, на предмет відповідності прийнятого закону. Ця робота була проведена з метою надати позичальникам актуальну інформацію та підтримати рівень своєї репутації на належному рівні, пропонуючи клієнтам вибір мікрофінансових організацій, що працюють законно.Вам понравиться