Троян: Иловайск навсегда перечеркнул будущее с Россией

6_3

Заместитель министра внутренних дел заявил, что события августа 2014 стали последней каплей в двусторонних отношениях с Россией. Об этом сообщает пресс-служба МВД:

«У серпні 2014 року навколо Іловайська і у самому місті, за попередніми оцінками, 366 українських бійців загинуло, більше 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 хлопці досі вважаються зниклими безвісти. Іловайська битва остаточно розставила всі крапки над «і» — Росія лютий ворог», — сказав Вадим Троян.

Заступник міністра нагадав, що в серпні 2014 року в оточення ворожих військ потрапили підрозділи ЗСУ та добровольчі батальйони МВС. Не зважаючи на домовленості про зелений коридор для виходу з оточення, окупант віроломно відкрив вогонь по українським військовим з артилерії та реактивних систем залпового вогню.

За його словами, тоді на донбаському полі назавжди лишилися кращі сини України.

«Вже пройшло чотири роки з тієї страшної трагедії, а 11 хлопців з системи МВС досі лишаються зниклими безвісти»,- наголосив Вадим Троян.

Він зазначив, що Україна завжди повинна пам’ятати імена героїв та шанувати їх пам’ять. А також Вадим Троян нагадав, що важливу роль у боротьбі за українську незалежність та державність відіграли добровольчі батальйони.

«В Україні війна. А тоді, в 2014 році, здавалося, що ти дивишся фільм. Проводжаєш друзів на війну – це фільм, збираєш свій рюкзак ‑ фільм, потрапляєш під обстріл – фільм. Тоді, у 2014 році нас застали зненацька. І зараз, якби мене запитали, як нам вдалося відстояти Україну, яку цілеспрямовано залишали без війська, я не вагаючись відповім – це все наші чоловіки-добровольці. Вони не думали про гроші, не думали, що залишають роботи – вони рушали виконувати священний обов’язок – боронити Батьківщину. Я пишаюся тим, що був з цими добровольцями в одних окопах. Про цих людей варто знати, про них варто писати, про них повинні пам’ятати», — зазначив Вадим Троян.

В боях за Іловайськ, разом із частинами ЗСУ, брали активну участь добровольчі підрозділи системи МВС: батальйон Національної гвардії – «Донбас», а також підрозділи патрульної служби міліції особливого призначення – батальйони та роти «Азов», «Дніпро-1», «Миротворець», «Шахтарськ», «Херсон»,» Івано-Франківськ», «Світязь».

14 серпня 2017 року Головна військова прокуратура передала до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду інформацію про зібрані докази скоєння військових злочинів підрозділами Збройних сил Російської Федерації, зокрема вбивства українських військових у районі Іловайська в 2014 році, для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

Напомним, в министерстве выдали Книгу памяти МВД. В ней собраны истории всех милиционеров, гвардейцев, полицейских, пограничников и спасателей, погибших во время войны. В частности и тех, кто отдал свои жизни во время битвы за Иловайск. Всего 420 фамилий.