Олег Ляшко призывает власти не ставить палки в колеса отечественным производителям

DSC_4749-300x238Украине необходимо пересмотреть соглашение о Зоне свободной торговли с Европейским Союзом. Об этом в эфире телеканала заявил лидер Радикальной партии Олег Ляшко, который сегодня находится с визитом в Запорожье.

— Реальної зони вільної торгівлі немає, а є така шпарина, куди ми навіть носа не можемо просунути, тому що там надзвичайно обмежені квоти на постачання української продукції. А, наприклад, проти виробників української сталі там проводять антидемпінгові розслідування — навмисно, щоб обмежити наші можливості щодо продажу цієї продукції, — констатировал Олег Ляшко. — А якщо зважати, що в структурі українського експорту понад 60% — це гірничо-металургійний комплекс, то завдання держави — аксимально сприяти і допомагати ГМК.

По мнению народного депутата, необходимо расторгнуть любые соглашения, которые лишают украинцев работы и зарплаты. Олег Ляшко отметил, что в стране необходимо радикально менять экономическую политику, чтобы не мешать работать производителю.

— Бо ніхто не допомагає, так ще й заважають. Я знаю, що і проти “Запоріжсталі” багато всяких переслідувань необгрунтованих, і порушення кримінальних справ вигаданих. Тому що губернатору не подобається, хто до якої політичної сили належить, — отметил лидер Радикальной партии. — Мені байдуже, хто в якій політичній силі. Для мене головне інше — щоб люди створювали робочі місця і давали жителям Запоріжжя нормальну роботу і високу зарплату, і дотримувалися екологічних стандартів. Для цього треба вкладати гроші. А для того, щоб вкладати гроші в екологію, треба заробляти — виготовляти продукцію.

Именно поэтому, по мнению Олега Ляшко, любая проданная в Украине импортная продукция — это украденные рабочие места у запорожцев, у украинцев в целом. Это касается как промышленности, так и других сфер производства. Ведь, к примеру, в то время, как жители Херсонщины или Николаевской области не могут продать свои урожаи томатов, в Украину завозится импорт, который значительно уступает отечественной продукции по качеству.

— Я летів — дивився в аеропорту “Жуляни” лавочки стоять із імпортного металу. Чому вони не із металу “Запоріжсталі”? Нащо нам імпортні лавочки, коли у нас свого вистачає? — задал риторический вопрос народный депутат.

Для укрепления отечественного производителя необходимо, по мнению Олега Ляшко, не только создать благоприятные условия для кредитования (снизить процентные ставки с 25-30% до 3-5%), но и обеспечить его государственными гарантиями. Этими госгарантиями должны иметь возможность пользоваться крупные градообразующие предприятия при реализации масштабных проектов, в том числе по экологической модернизации производства.

— Чому цими гарантіями не може скористатися “Запоріжсталь”, коли там будують нову доменну піч? Вони будуть її за рахунок власних коштів — вкладають 2 млрд грн, щоб побудувати нову піч. Далі — конвертерний цех, — сказал лидер Радикальной партии. — А якби держава дала гарантії, та під ці гарантії можна було взяти дешеві кредити, то ми б значно швидше все це побудували і тисячі запоріжців отримали б нові робочі місця, а державний бюджет отримав би додаткові податки від продажу продукції “Запоріжсталі”.Вам понравиться