Росія відклала закупівлю ракет в Ірані: боїться, що Захід дасть Україні ATACMS — FТ


Росія утримується від закупівлі балістичних ракет в Ірані через побоювання того, що у відповідь на це Захід може передати Україні ракети ATACMS, якими ЗСУ зможуть вражати цілі на дистанції до 300 км. 

Західні країни вважають, що Тегеран залишається відкритим до військової співпраці з Москвою, але в Кремлі поки що утримуються від закупівлі іранських надзвукових ракет. Одна з причин — можливе постачання у відповідь західними партнерами ATACMS Україні.


За словами посла США в НАТО Джуліани Сміт, західні союзники вважають відносини Росії та Ірану “надзвичайно тривожними”.

“Ця ситуація, очевидно, дуже непокоїть усіх нас. Це тема розмов усередині Альянсу. І ми продовжуватимемо посилати Ірану сигнали про небезпеку матеріальної підтримки Росії в її атаках та війні проти України”, – сказала вона.

Водночас, Москва може змінити свою позицію щодо іранських балістичних ракет, пише FT. Це з гострим дефіцитом таких боєприпасів у Росії проблемами їхнього внутрішнього виробництва.

За словами європейського чиновника, ім’я якого не називається, російські війська “перебувають у жахливій ситуації”, оскільки запаси керованих ракет та артилерії у них “зменшилися вдвічі”.You may also like...